„PROSPECTS FOR RESEARCH IN THE AREA OF EXTERNAL ACTIONS OF THE EUROPEAN UNION”

Szanowni Państwo,

Centrum Dokumentacji Europejskiej  jest współorganizatorem międzynarodowej konferencji

PROSPECTS FOR RESEARCH  IN THE AREA OF EXTERNAL ACTIONS OF THE EUROPEAN UNION”,

która odbędzie się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM 22 i 23 października 2019 r.

Konferencja rozpocznie się o godz. 9.50 w sali 121 Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Wykład Otwierający pt. From insider to outside? EU-UK relations Brexit and beyond wygłosi prof. Richard Whitman. który zajmuje się problematyką stosunków międzynarodowych. Ponadto prof. Whiteman jest redaktorem prestiżowego czasopisma “Journal of Common Market Studies”.

W zamierzeniach organizatorów konferencja ma stanowić platformę wymiany opinii i poglądów oraz prezentacji wyników badań dotyczących zewnętrznych działań UE, w szczególności wyzwań związanych z realizacją globalnej strategii UE.

Konferencja została  zorganizowana w ramach Jean Monnet Centre of Excellence – EU external actions in the contested global order – (In)coherence, (dis)continuity, resilience.

Język konferencji – angielski.

Szczegółowy program konferencji znajdą Państwo w załączniku.